Thief 4

Tlachání o hrách :-)

Moderátor: L.O.L.I.

Odpovědět
xsniperx
Pozorovatel
Pozorovatel
Dal poděkování: 2 poděkování

Thief 4

Příspěvek od xsniperx » 06 črc 2014 21:46

Zdravím,
nějak se peru s touhle rádoby stealth hrou. Vypůjčuje si mechanismy z Assassin's Creed jako je volné lezení po budovách, trubkách a další objektech, ale nedává Vám volnost.
Místo abych měl možnost jít po střechách, hra mě tlačí do uliček plných strážných, kde přesně vidím koridorově naskriptovanou scénu. V jedné z prvních misí, kde kradete prsten pro Basse, se ocitnete na střechách, místo abych mohl pokračovat dál v cestě, volně využil šípů s lanem a nebe prostě jen přelezl přes kus střechy, musím skočit dolů a jít přesnou cestičkou jak to bylo vymyšleno. Zvláštní je i AI nepřátel, můžu za nimi stát sotva pár centimetrů a nevšimnou si mě (ve Splinter Cell o vás na tak blízko hned ví), ale když procházím před nimi x metrů, tak mě někdy vidí a někdy ne?
Hrozně mi vadí ta vyšlapaná cestička kterou musím jít, ty skripty až bijí do očí. V některých pasážích se AI zasekne a doslova čumí do místa odkud potřebujete vylézt, save a load to ještě zhorší (např. pokud uložíš hru, spustíš poplach a vyvoláš save, hlídka zmateně pobíhá okolo a hledá tebe, ještě z původního poplachu. Hraju teď zároveň Assassin's Creed Revelations a musím říct že i ta hra má víc volnosti a stealth prvků než Thief.
Líbí se mi ta temná, ponurá atmosféra, ale fakt že musím jít po předem stanovené cestě, že nemůžu ani využívat všeho zajímavého vybavení jako jsou šípy s lanem, ohnivé šípy atp, musím to použít jen tam kde je mi dovoleno, divná AI, a nezanícenost hlavní postavy, nějak ty negativa převažují nad zbytkem.
A co Vy na to (pokud možno bez spoilerů), stojí za to Thiefa dohrát, má ta hra co nabídnout? Nebo jste ji zkusili a upadla u Vás v zapomnění?
Moje PC sestava viz zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.sysprofile.de/id99932
Pišta 69
W4A Veterán
W4A Veterán
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Thief 4

Příspěvek od Pišta 69 » 07 črc 2014 09:32

Hele já jej hrál, mám ho dokonce ještě v počítači ale nějak mě to omrzelo, prostě se vypařilo to kouzlo, žádní obyč kolemdoucí který bych buchnul zezadu po hlavě. Je to jako dishonored s tím že ten dishonored má podle mě lepší příběh, nebo alespoň natolik dobrej že jsem jej dohrál s chutí až do konce.

Nejspíš mě odradilo to že je to tak konzoloidní a na dnešní dobu noc málo možností. :D A nebo jsem už na to prostě starej a toto je hra zrovna pro děcka.

a AI je fakt mizerná. :puke: Já to hrál rovnou na nejtěžš, u konzolovek je to jak požádná hra na easy a jedinej rozdíl co pozoruješ tak že davaji větší poškození pokud na tebe přídou, jinak s tím plížením a odlakanim pozornosti s nima vubec nepříjdeš do kontaktu.
Nevim no. Ty hry už asi nejsou co bejvávali, snaží se nadchnot většinu a pro ostřejší hráče to pak není žádná výzva. Třeba ten novej Wolf, 2 dny na nejtěžší obtížnost a byla to procházka růžovým sadem, uplně jednoduchá hra .... jednoduší jak crysis 2 a 3. Prostě buť mi to tak de, nebo jak říkam je to pro děcka. U Qake 2 se zapotím Xkrát víc.
Odpovědět

Zpět na „Pokec o hrách“